Mezinárodní dětský folklorní festival
19. 6. - 23. 6. 2019
Kunovice - Uherské Hradiště - Staré Město

2018

Program ke stažení

2017

Finalisté národní přehlídky dětských verbířů 

Velkému finále dětského verbuňku předcházela v měsících dubnu a květnu subregionální výběrová kola, která se uskutečnila ve všech subregionech Slovácka (subregion strážnické Dolňácko, kyjovské Dolňácko, podoblast hanácko-slováckého pomezí, subregion Horňácko, hradišťské Dolňácko a Uherskohradišťsko a poddoblast Podluží) za účasti bedlivé pozornosti odborné poroty a členů Sboru lektorů a znalců slováckého verbuňku při Národním ústavu lidové kultury ve Strážnici.

Odborná porota v rámci Národní přehlídky dětského verbuňku, pořádané při příležitosti MDFF "Kunovské léto", rozhodla o vítězích následovně.

2017

I. kategorie, do 9 let

1. Simon Herůfek (9 let, Zaječí)

2. Matěj Ivančic (9 let, Stará Břeclav)

3. Matouš Pospíchal (7 let, Staré Město)

II. kategorie, od 10 do 12 let

1. Marek Pavlica (12 let, Staré Město)

    2. Radovan Siman (12 let, Kunovice)

3. Tadeáš Tomšej (11 let, Moravský Žižkov)

     Matěj Halady (12 let, Stará Břeclav)

III. kategorie, od 13 do 15 let

1. Petr Polách (15 let, Kunovice)

2. René Zhříval (13 let, Josefov)

3. Vít Vymazal (14 let, Rakvice)


2016

I. kategorie, do 9 let

1. Tadeáš Tomšej (9 let), Moravský Žižkov, V poli stojí Anička      
2. Adam Tomeček (7 let), Ratiškovice, Proč kalino nerozkvétáš 
2. Tadeáš Stašek (7 let), Staré Město, Když jsem já šel                
3. František Bravenec (9 let), Mutěnice, Od Prešpurka kraj Dunaja  
3. Vít Straka (9 let), Moravský Žižkov, U Dunaja šaty prala             

II. kategorie, od 10 do 12 let

1. Michal Fryšták (11 let), Staré Město, Když sa voják 
2. Josef Čech (12 let), Nový Poddvorov, A v tem městě Hodoníně       
2. Marek Pavlica (10 let), Staré Město, Žalo dívča, žalo trávu   
2. Sebastian Herůfek (10 let), Zaječí, Keď sem išel od mej milej  
3. Vít Vymazal (12 let), Rakvice, Když pan verbíř                         
3. Petr Huňař (11 let), Stará Břeclav, Darmo synečku, darmo žiješ
3. René Zhříval (11 let), Josefov, Keré dívča nemá doma frajír    

III. kategorie, od 13 do 15 let

1. Robin Feldvabel (14 let), Staré Město, Já su synek svobodný
2. Tomáš Harvánek (13 let), Břeclav, Jede šohaj z Vídňa                      
3. Petr Polách (14 let), Kunovice, Eště su já mladý                                  
3. Lukáš Balajka (15 let), Modrá, Když jsem já šel

Všem vítězům gratulujeme!

Pozvánka 2019

Předběžný program 2019

Středa, 19. června 2019

10:00   Příjezd souborů 

Čtvrtek, 20. června 2019

16:00    Taneční pozdravy Zlínskému kraji, 
​              
Masarykovo náměstí, UH

Pátek, 21. června 2019

10:00    Roztančené náměstí, Masarykovo náměstí, UH

10:30    Oficiální zahájení, přijetí hostů na radnici,
              radnice Uh. Hradiště, Masarykovo náměstí, UH

15:00    Sportovní zápolení souborů, hala, Kunovice

17:00    Taneční škola pro veřejnost, Kunovice

18:00    Přijetí hostů na radnici v Kunovicích,
              klenbový sál Panského dvora, Kunovice

19:00    Beseda u cimbálu, Areál Jízdy králů, Kunovice                          (AJK Kunovice)

20:30    ​SĽUK 70, slavnostní pořad k 70. výročí 
              
Slovenského ľudového umeleckého kolektívu,
              Areál Jízdy králů, Kunovice ​

22:00   Večerní zábava a posezení u cimbálu, AJK Kunovice


Sobota, 22. června 2019

8:00     Svatojánský jarmark lidových řemesel a tradiční 
             gastronomie
, Masarykovo náměstí, UH

9:00     Pozvánka na festival s vystoupením souborů,                            Masarykovo náměstí, UH

10:00   Roztančené Luhačovice se zahraničními soubory,                    Lázně Luhačovice

10:30   Národní přehlídka dětských verbířů,                                           Masarykovo náměstí, UH

12:00   Zábavný a naučný koutek pro děti, 
             Areál Jízdy králů, Kunovice 

12:00   Gulášfest s mezinárodní účastí, AJK Kunovice

15:00   LETEM SVĚTEM, soutěžní pořad choreografií souborů
             věnovaný 100. narozeninám cestovatele Miroslava
​             Zikmunda
, Areál Jízdy králů, Kunovice 

19:00    Večerní muzicírování s kapelou Fata Morgána,
              Areál Jízdy králů, Kunovice 

21:00   KYTICE Bohuslava Martinů, slavnostní pořad
             tanečního souboru Hradišťan, Filharmonie
             Bohuslava Martinů, pěveckých sborů a sólistů
,                          Areál Jízdy králů, Kunovice 

22:30   Slavnostní ohňostroj, AJK Kunovice

22:45   Večerní muzicírování, AJK Kunovice


Neděle, 23. června 2019

09:00     Mše svatá za festivalové děti,                 
               Kostel sv. Petra a Pavla, Kunovice

10:00     Krátký koncert duchovní písně,                                                    Kostel sv. Petra a Pavla, Kunovice

10:15     Slavnostní průvod Božího Těla, Kunovice
               Vystoupení souborů během průvodu, Kunovice        

15:00    Vzpomínkový akt a křest reedici knihy BOSÁ LÉTA
              Fanka Jilíka s původními ilustracemi Františka 
              Bezděka
, Areál Jízdy králů, Kunovice ​

15:15    KDE JSME DOMA... závěrečný galaprogram                               Areál Jízdy králů, Kunovice ​

17:00    Loučení s Kunovským létem 2019,                                               slavnostní ukončení festivalu, AJK Kunovice

Změna programu vyhrazena.

Ročník 2019 - ke stažení: