Mezinárodní dětský folklorní festival
19. 6. - 23. 6. 2019
Kunovice - Uherské Hradiště - Staré Město

2018

Program ke stažení

2017

Finalisté národní přehlídky dětských verbířů 

Velkému finále dětského verbuňku předcházela v měsících dubnu a květnu subregionální výběrová kola, která se uskutečnila ve všech subregionech Slovácka (subregion strážnické Dolňácko, kyjovské Dolňácko, podoblast hanácko-slováckého pomezí, subregion Horňácko, hradišťské Dolňácko a Uherskohradišťsko a poddoblast Podluží) za účasti bedlivé pozornosti odborné poroty a členů Sboru lektorů a znalců slováckého verbuňku při Národním ústavu lidové kultury ve Strážnici.

Odborná porota v rámci Národní přehlídky dětského verbuňku, pořádané při příležitosti MDFF "Kunovské léto", rozhodla o vítězích následovně.

2017

I. kategorie, do 9 let

1. Simon Herůfek (9 let, Zaječí)

2. Matěj Ivančic (9 let, Stará Břeclav)

3. Matouš Pospíchal (7 let, Staré Město)

II. kategorie, od 10 do 12 let

1. Marek Pavlica (12 let, Staré Město)

    2. Radovan Siman (12 let, Kunovice)

3. Tadeáš Tomšej (11 let, Moravský Žižkov)

     Matěj Halady (12 let, Stará Břeclav)

III. kategorie, od 13 do 15 let

1. Petr Polách (15 let, Kunovice)

2. René Zhříval (13 let, Josefov)

3. Vít Vymazal (14 let, Rakvice)


2016

I. kategorie, do 9 let

1. Tadeáš Tomšej (9 let), Moravský Žižkov, V poli stojí Anička      
2. Adam Tomeček (7 let), Ratiškovice, Proč kalino nerozkvétáš 
2. Tadeáš Stašek (7 let), Staré Město, Když jsem já šel                
3. František Bravenec (9 let), Mutěnice, Od Prešpurka kraj Dunaja  
3. Vít Straka (9 let), Moravský Žižkov, U Dunaja šaty prala             

II. kategorie, od 10 do 12 let

1. Michal Fryšták (11 let), Staré Město, Když sa voják 
2. Josef Čech (12 let), Nový Poddvorov, A v tem městě Hodoníně       
2. Marek Pavlica (10 let), Staré Město, Žalo dívča, žalo trávu   
2. Sebastian Herůfek (10 let), Zaječí, Keď sem išel od mej milej  
3. Vít Vymazal (12 let), Rakvice, Když pan verbíř                         
3. Petr Huňař (11 let), Stará Břeclav, Darmo synečku, darmo žiješ
3. René Zhříval (11 let), Josefov, Keré dívča nemá doma frajír    

III. kategorie, od 13 do 15 let

1. Robin Feldvabel (14 let), Staré Město, Já su synek svobodný
2. Tomáš Harvánek (13 let), Břeclav, Jede šohaj z Vídňa                      
3. Petr Polách (14 let), Kunovice, Eště su já mladý                                  
3. Lukáš Balajka (15 let), Modrá, Když jsem já šel

Všem vítězům gratulujeme!

Upoutávka 2018

Konference "Partnerství a aktivní institucionální sítě Cyrilometodějské stezky v moravsko-slovenském příhraničí" (13.6.2018)

Registrace - zde

Konference "PROMĚNY VINAŘSKÉ KULTURY" (14.6.2018)

Registrace - zde

Program 2018

Středa, 13. června 2018

09.00   Řezbářské sympozium na téma „Vinná réva, elixír mládí“ – zahájení před radnicí, Kunovice

09.30   Řezbářský workshop – radnice, Kunovice

09.45   Vernisáž výtvarné soutěže festivalových dětí „Putování dějinami s Cyrilem a Metodějem“ u příležitosti oslav 100. výročí vzniku samostatného československého státu – Panský dvůr, Kunovice

10.00   Mezinárodní konference „Partnerství a aktivní institucionální sítě Cyrilometodějské stezky v moravsko-slovenském příhraničí" – Panský dvůr, Kunovice

Čtvrtek, 14. června 2018

09.00  Řezbářské sympozium – před radnicí, Kunovice

10.00  Mezinárodní konference „Proměny vinařské kultury“ – Panský dvůr, Kunovice

10.00  Roztančené náměstí s festivalovými dětmi – Masarykovo nám., Uherské Hradiště

14.30  Koncert dětského orchestru ZUŠ Veselí nad Moravou – Masarykovo nám., Uherské Hradiště

15.00  Slavnostní průvod městem – ulice města, Uherské Hradiště

15.15  Přijetí hostů na radnici – radnice města, Uherské Hradiště   

16.00  Vystoupení účastníků festivalu – Masarykovo nám., Uherské Hradiště

17.00  Slavnostní předání cen města Uh. Hradiště a Zlínského kraje Mistrům tradičního řemesla – Reduta, Uherské Hradiště

Pátek, 15. června 2018

09.00  Řezbářské sympozium – před radnicí, Kunovice

13.00  Dětská folklorní olympiáda III – Fotbalové hřiště, Kunovice

18.30  Přijetí hostů na radnici – Obřadní síň Panského dvora, Kunovice

20.00  Slavnostní pořad uměleckého souboru LÚČNICA z Bratislavy – Areál Jízdy králů, Kunovice

Sobota, 16. června 2018

08.00  Svatojánský jarmark tradičních řemesel a gastronomie – Masarykovo nám., Uh. Hradiště

09.00  Řezbářské sympozium – před radnicí, Kunovice

09.00  Pozvánka na festival s vystoupením účastníků festivalu – Masarykovo nám., Uh. Hradiště 

10.00  Profilové vystoupení zahraničních souborů – Lázně Luhačovice

10.30  Národní přehlídka dětských verbířů – Masarykovo nám., Uh. Hradiště

15.00  SVĚT DĚTÍ, tvůrčí dílničky – Areál Jízdy králů, Kunovice

16.00  STOPY MINULOSTI, soutěžní pořad choreografií – Areál Jízdy králů, Kunovice

19.00  Koncert písničkáře Jakuba Ondry – Areál Jízdy králů, Kunovice 

21.00  O SLUNOVRATU, slavnostní pořad uměleckého souboru HRADlŠŤAN –  Areál Jízdy králů, Kunovice

22.30  Slavnostní ohňostroj – Areál Jízdy králů, Kunovice

22.45   Večerní zábava s cimbálovou muzikou a country kapelou Kanonýři –  Areál Jízdy králů, Kunovice

Neděle, 17. června 2018

07.30   Mše svatá za festivalové děti – kostel sv. Petra a Pavla, Kunovice

08.30   Koncert duchovní písně – kostel sv. Petra a Pavla, Kunovice

13.30  Slavnostní průvod městem s krátkým vystoupením před radnicí – Kunovice

14.30  Vernisáž řezbářských děl 2018 – Areál Jízdy králů, Kunovice

15.00  NÁŠ DOMOV, závěrečný galaprogram – Areál Jízdy králů, Kunovice

17.00  Loučení s Kunovským létem 2018, slavnostní ukončení festivalu – Areál Jízdy králů, Kunovice

Zasazení lípy republiky, symbolu vzniku Československé republiky.

Doprovodný program:

14. – 17. 6. 2018 - Výstava výtvarných prací festivalových dětí „Putování dějinami s Cyrilem a Metodějem“ – přednáškový sál Panského dvora, Kunovice

Ke stažení:

Znělka festivalu: