Mezinárodní dětský folklorní festival
13. 6. - 17. 6. 2018
Kunovice - Uherské Hradiště - Staré Město

Finalisté národní přehlídky dětských verbířů 

Velkému finále dětského verbuňku předcházela v měsících dubnu a květnu subregionální výběrová kola, která se uskutečnila ve všech subregionech Slovácka (subregion strážnické Dolňácko, kyjovské Dolňácko, podoblast hanácko-slováckého pomezí, subregion Horňácko, hradišťské Dolňácko a Uherskohradišťsko a poddoblast Podluží) za účasti bedlivé pozornosti odborné poroty a členů Sboru lektorů a znalců slováckého verbuňku při Národním ústavu lidové kultury ve Strážnici.

Odborná porota v rámci Národní přehlídky dětského verbuňku, pořádané při příležitosti MDFF "Kunovské léto", rozhodla o vítězích následovně.

2017

I. kategorie, do 9 let

1. Simon Herůfek (9 let, Zaječí)

2. Matěj Ivančic (9 let, Stará Břeclav)

3. Matouš Pospíchal (7 let, Staré Město)

II. kategorie, od 10 do 12 let

1. Marek Pavlica (12 let, Staré Město)

    2. Radovan Siman (12 let, Kunovice)

3. Tadeáš Tomšej (11 let, Moravský Žižkov)

     Matěj Halady (12 let, Stará Břeclav)

III. kategorie, od 13 do 15 let

1. Petr Polách (15 let, Kunovice)

2. René Zhříval (13 let, Josefov)

3. Vít Vymazal (14 let, Rakvice)


2016

I. kategorie, do 9 let

1. Tadeáš Tomšej (9 let), Moravský Žižkov, V poli stojí Anička      
2. Adam Tomeček (7 let), Ratiškovice, Proč kalino nerozkvétáš 
2. Tadeáš Stašek (7 let), Staré Město, Když jsem já šel                
3. František Bravenec (9 let), Mutěnice, Od Prešpurka kraj Dunaja  
3. Vít Straka (9 let), Moravský Žižkov, U Dunaja šaty prala             

II. kategorie, od 10 do 12 let

1. Michal Fryšták (11 let), Staré Město, Když sa voják 
2. Josef Čech (12 let), Nový Poddvorov, A v tem městě Hodoníně       
2. Marek Pavlica (10 let), Staré Město, Žalo dívča, žalo trávu   
2. Sebastian Herůfek (10 let), Zaječí, Keď sem išel od mej milej  
3. Vít Vymazal (12 let), Rakvice, Když pan verbíř                         
3. Petr Huňař (11 let), Stará Břeclav, Darmo synečku, darmo žiješ
3. René Zhříval (11 let), Josefov, Keré dívča nemá doma frajír    

III. kategorie, od 13 do 15 let

1. Robin Feldvabel (14 let), Staré Město, Já su synek svobodný
2. Tomáš Harvánek (13 let), Břeclav, Jede šohaj z Vídňa                      
3. Petr Polách (14 let), Kunovice, Eště su já mladý                                  
3. Lukáš Balajka (15 let), Modrá, Když jsem já šel

Všem vítězům gratulujeme!

Pozvánka 2018

Program 2017

Mezinárodní dětský folklorní festival "Kunovské léto" je spolufinancován Zlínským krajem.